Informácie pre ľudí prichádzajúcich z Ukrajiny

Z Ukrajiny na Slovensko

Vitajte na informačnej webovej stránke určenej pre ľudí prichádzajúcich z Ukrajiny. Ak Slovenskom prechádzate, nájdete tu informácie o situácii a službách na hraniciach, o možnostiach dopravy, či krátkodobého ubytovania. Ak hľadáte na Slovensku bezpečie a dočasný domov, táto stránka vám ponúka orientáciu v možnostiach vášho pobytu na Slovensku, ako aj informácie o praktických oblastiach života (zdravie, vzdelanie, hľadanie zamestnania).    

 

Táto webová stránka je iniciatívou Ligy za ľudské práva a občianskeho združenia Mareena a pravidelne ju aktualizujeme podľa informácií slovenských štátnych inštitúcií.

 

Informácie ponúkame v ukrajinčine, slovenčine a angličtine. Ak máte otázku, opýtajte sa nášho chatbota Xénia v ľavom dolnom rohu webstránky.

Kto sme

Zriaďovateľom a správcom webu www.ukraineslovakia.sk sú slovenské organizácie Liga za ľudské práva a Mareena, ktoré sa venujú právnemu poradenstvu a asistencii v integrácii utečencom na Slovensku.

Liga za ľudské práva

Liga za ľudské práva je slovenská mimovládna organizácia, ktorá od roku 2005 poskytuje bezplatnú právnu pomoc a informácie cudzincom a utečencom na Slovensku. Nájdete nás v Bratislave, no spolupracujeme s viacerými právnikmi a advokátmi po celom Slovensku.

Mareena

Mareena je občianske združenie, ktoré sa od roku 2017 venuje integrácii utečencov a ostatných cudzincov do slovenskej spoločnosti. Jej víziou je Slovensko, ktoré je bezpečným a dôstojným domovom pre všetkých bez ohľadu na ich národnosť, etnickú či náboženskú príslušnosť.