UkraineSlovakia.sk

Národný inštitút vzdelávania a mládeže (NIVaM)

Jazykové kurzyPre detiPre mladýchPsychologická pomocTlmočenieUznávanie dokladovVzdelávanie
Dohovoríte sa: English, Slovensky, Українська
Lokalita: Banskobystrický kraj, Bratislava, Bratislavský kraj, celé Slovensko, Košický kraj, Nitriansky kraj, Prešovský kraj, Trenčiansky kraj, Trnavský kraj, Všetky lokality, Žilinský kraj

Popis

V spolupráci s organizáciou UNICEF poskytujeme podporu deťom, ako aj pedagogickým zamestnancom a odborným zamestnancom (učiteľ, pedagogický asistent, školský psychológ, sociálny pedagóg) z Ukrajiny v začleňovaní sa do slovenského školského systému.

Rovnako poskytujeme podporu školám na Slovensku. Cez naše regionálne pracoviská NIVaM koordinujeme pomoc aj so samosprávami, štátnymi inštitúciami a neziskovými organizáciami.

  • Asistujeme pri zaraďovaní ukrajinských detí do škôl
  • Poskytujeme metodickú podporu a poradenstvo školám v regiónoch
  • Zabezpečujeme profesijný rozvoj učiteľov v téme integrácie ukrajinských detí a žiakov
  • Ponúkame psychologickú podporu a tlmočenie
  • Organizujeme jazykové kurzy slovenského jazyka pre ukrajinských učiteľov
  • Pedagogickým zamestnancom a odborným zamestnancom z Ukrajiny asistujeme pri uznávaní dokladov o vzdelaní / nostrifikácii na Slovensku

Vzdelávacie aktivity

  • Metodické usmernenia
  • Praktické tipy na aktivity v školách
  • Odborné témy k integrácií detí cudzincov

Podrobnosti

  • Služby nie sú dostupné počas verejných sviatkov.
  • Služby sú určené pre ľudí, ktorí to potrebujú.
  • Služby poskytuje aj ženský personál.
  • Stretnutie je potrebné si dohodnúť vopred telefonicky alebo emailom.
  • Vstup je bez bariér.
  • Tieto služby sú bez poplatku.

Otváracie hodiny

Pondelok: 9:00 – 17:00
Utorok: 9:00 – 17:00
Streda: 9:00 – 17:00
Štvrtok: 9:00 – 17:00
Piatok: 9:00 – 17:00

Kontakty

NIVaM – Ševčenkova 11, Bratislava Zobraziť na mape

https://nivam.sk/podpora-cudzincov/
https://facebook.com/nivamucitelia/

Nina.Zaitseva@nivam.sk

Regionálni koordinátori

Banskobystrický kraj
Katarina.Lahova@nivam.sk
Ingrid.Hamarikova@nivam.sk

Bratislavský kraj
Olivia.Strelkova@nivam.sk
Zuzana.Pikuliakova@nivam.sk
Magdalena.Novotna@nivam.sk

Košický kraj
Eva.Palkova@nivam.sk

Nitriansky kraj
Romana.Strizova@nivam.sk

Prešovský kraj
Ludmila.Smrekova@nivam.sk

Trenčiansky kraj
Zuzana.Uhlarova@nivam.sk

Trnavský kraj
Elena.Dirnbachova@nivam.sk
Alina.Bobyk@nivam.sk

Žilinský kraj
Mariana.Gasincova@nivam.sk
Zuzana.Pilatova@nivam.sk

Mapa

Páčil sa Vám tento článok?

Aká informácia vám pomohla
a čo vám chýba na týchto stránkach?

Ďalšie články

Finančná pomoc pre zraniteľné osoby v roku 2024

Príchod na Slovensko – ako postupovať?

Žiadosť o azyl na Slovensku

Podmienky vstupu na Slovensko. Víza, cestovanie s deťmi, domácimi zvieratami a opatrenia proti COVID-19.