Výučba a voľnočasové aktivity pre deti, komunitné centrum a materiálna pomoc.

Popis

COMIN je kontaktné miesto pre všetkých cudzincov prichádzajúcich a žijúcich v Nitre.

Poradenstvo

Obráťte sa na nás, ak potrebujete informácie a poradenstvo v súvislosti so zdravotnou starostlivosťou, psychologickou pomocou, vzdelávaním, zamestnaním, sociálnou pomocou, voľnočasovými aktivitami a ďalšími potrebami súvisiacimi s vašim životom v Nitre.

Asistenčné služby

Poskytneme vám asistenčné služby prostredníctvom kultúrnych mediátorov a sociálnych pracovníkov pri riešení rôznych životných situácií a problémov, súvisiacich s vašim životom na Slovensku.

Právne poradenstvo

Poskytneme vám právne poradenstvo v oblasti pobytu, ubytovania, zamestnania, sociálnej pomoci, zdravotnej starostlivosti, vzdelávania a iných oblastiach života na Slovensku. Konzultácie poskytujeme bezplatne v slovenskom a ukrajinskom jazyku.

Komunitné centrum

V komunitnom centre COMIN pravidelne organizujeme voľnočasové, vzdelávacie a dobrovoľnícke podujatia. Podujatia sú určené tínedžerom aj dospelým a sú zamerané napríklad na komunikáciu, integráciu do slovenskej spoločnosti, spoločenské hry, diskusie na zaujímavé témy, pohľady na život a kultúru ako aj trénovanie techník na zvládanie stresu. Rovnako máte v komunitnom centre príležitosť spoznať nových ľudí, cudzincov aj Slovákov.

Detský kútik

Detský kútik je vhodný pre všetky vekové kategórie detí, ktoré si môžu v príjemnom prostredí zahrať spoločenské hry, urobiť si domáce úlohy, čítať knižky, prípadne si vyhľadať informácie na internete. Každý deň organizujeme špeciálne rozvojové aktivity pre deti ako napríklad deň kreslených filmov, kreslenia, čítania, remesiel, rozvoja jemnej motoriky.

V detskom kútiku máte tiež možnosť postarať sa o svoje bábätká, nakŕmiť ich a prebaliť.

Pokiaľ si potrebujete niečo vybaviť, môžete svoje deti nechať na krátky čas (max. 3 hodiny) v starostlivosti našich pracovníkov.

Výučba detí

Každý deň od 14:00 do 16:00 čakáme na deti, ktoré potrebujú pomoc pri učení. Naši odborníci pomôžu deťom s pochopením študovaných tém a asistovať pri robení domácich úloh. Deti majú v prípade potreby možnosť pripojiť sa k vyučovaniu online prostredníctvom našich prenosných počítačov.

Idem do školy

Prihlasovanie pre program je v súčasnosti uzavreté.

Vzdelávací program „Idem do školy“ je určený pre ukrajinské deti vo veku 5-7 rokov, ktoré pôjdu do prvej triedy v roku 2023. Termín štúdia je 16. január 2023 až 29. máj 2023. Cieľom programu je pripraviť vaše dieťa na školu.

Špeciálny program školskej prípravy je navrhnutý tak, aby si deti mohli vybrať, či budú študovať v ukrajinskej alebo slovenskej škole. Deti sa počas hry naučia ukrajinský a slovenský jazyk, matematiku, pochopenie základných vecí. Deti dostanú všetky potrebné materiály na učenie. Výučba bude prebiehať v Nitre.

Počet miest v skupine je maximálne 10 detí.

Vyučovanie prebieha v nasledovných časoch:
Pondelok: 9:00 – 12:00
Utorok: 9:00 – 12:00
Štvrtok: 9:00 – 12:00
Piatok: 9:00 – 10:00

Psychologická pomoc pre deti

V slovenských školách a škôlkach pribudlo za posledné týždne množstvo detí z Ukrajiny, ktoré za sebou majú ťažké a traumatizujúce skúsenosti. Ak poznáte vo svojom okolí deti alebo tínedžerov, ktorí potrebujú psychologickú pomoc, neváhajte kontaktovať naše centrum COMIN.

Materiálna pomoc

Poskytujeme základnú materiálnu pomoc – základné hygienické balíčky, drogériu, oblečenie a potravinovú pomoc. V prípade potreby nám volajte na číslo: +421 947 924 753.

Podrobnosti

  • Služby nie sú dostupné počas verejných sviatkov.
  • Služby sú určené pre ľudí, ktorí to potrebujú.
  • Služby poskytuje aj ženský personál.
  • Vstup je bez bariér.
  • Tieto služby sú bez poplatku.

Otváracie hodiny

Pondelok: 8:00 – 17:00
Utorok: 8:00 – 17:00
Streda: 8:00 – 17:00
Štvrtok: 8:00 – 17:00
Piatok: 8:00 – 17:00

Kontakty

COMIN centrum, Cintorínska 5, Nitra Zobraziť na mape

https://ukrajina.comin.sk

+421 911 055 889
+421 947 924 753 (materiálna pomoc)
ukrajina@comin.sk