UkraineSlovakia.sk

Blue Dot COMIN v Nitre

Asistenčné službyKomunitné centrumMateriálna pomocPoskytovanie informáciíPrávne poradenstvoPre detiPsychologická pomocVoľnočasové aktivity
Dohovoríte sa: English, Slovensky, Русский, Українська
Lokalita: Nitra, Nitriansky kraj

Popis

Blue Dot COMIN je kontaktné miesto pre všetkých cudzincov prichádzajúcich a žijúcich v Nitre.

Poradenstvo

Obráťte sa na nás, ak potrebujete informácie a poradenstvo v súvislosti so zdravotnou starostlivosťou, psychologickou pomocou, vzdelávaním, zamestnaním, sociálnou pomocou, voľnočasovými aktivitami a ďalšími potrebami súvisiacimi s vašim životom v Nitre.

Asistenčné služby

Poskytneme vám asistenčné služby prostredníctvom kultúrnych mediátorov a sociálnych pracovníkov pri riešení rôznych životných situácií a problémov, súvisiacich s vašim životom na Slovensku.

Právne poradenstvo

Poskytneme vám právne poradenstvo v oblasti pobytu, ubytovania, zamestnania, sociálnej pomoci, zdravotnej starostlivosti, vzdelávania a iných oblastiach života na Slovensku. Konzultácie poskytujeme bezplatne v slovenskom a ukrajinskom jazyku.

Komunitné centrum

V Blue Dot COMIN pravidelne organizujeme voľnočasové, vzdelávacie a dobrovoľnícke podujatia. Podujatia sú určené tínedžerom aj dospelým a sú zamerané napríklad na komunikáciu, integráciu do slovenskej spoločnosti, spoločenské hry, diskusie na zaujímavé témy, pohľady na život a kultúru ako aj trénovanie techník na zvládanie stresu. Rovnako máte v komunitnom centre príležitosť spoznať nových ľudí, cudzincov aj Slovákov.

Detský kútik

Detský kútik je vhodný pre všetky vekové kategórie detí, ktoré si môžu v príjemnom prostredí zahrať spoločenské hry, urobiť si domáce úlohy, čítať knižky, prípadne si vyhľadať informácie na internete. Každý deň organizujeme špeciálne rozvojové aktivity pre deti ako napríklad deň kreslených filmov, kreslenia, čítania, remesiel, rozvoja jemnej motoriky.

V detskom kútiku máte tiež možnosť postarať sa o svoje bábätká, nakŕmiť ich a prebaliť.

Pokiaľ si potrebujete niečo vybaviť, môžete svoje deti nechať na krátky čas (max. 3 hodiny) v starostlivosti našich pracovníkov.

Predškolský klub

V súčasnosti prijímame deti vo veku 4–6 rokov.

Vyučovacie hodiny Predškolského klubu pripravujú ukrajinské deti na nástup do školy.

Špeciálny program školskej prípravy je navrhnutý tak, aby si deti mohli vybrať, či budú študovať v ukrajinskej alebo slovenskej škole. Deti sa počas hry naučia ukrajinský a slovenský jazyk, matematiku, pochopenie základných vecí. Deti dostanú všetky potrebné materiály na učenie. Výučba bude prebiehať v Nitre.

Počet miest v skupine je maximálne 10 detí.

Vyučovanie prebieha v nasledujúcich časoch:
Pondelok: 8:00 – 12:00
Pondelok: 12:30 – 16:00

Psychologická pomoc pre deti

V slovenských školách a škôlkach pribudlo za posledné týždne množstvo detí z Ukrajiny, ktoré za sebou majú ťažké a traumatizujúce skúsenosti. Ak poznáte vo svojom okolí deti alebo tínedžerov, ktorí potrebujú psychologickú pomoc, neváhajte kontaktovať Blue Dot COMIN.

Materiálna pomoc

Poskytujeme základnú materiálnu pomoc – základné hygienické balíčky, drogériu, oblečenie a potravinovú pomoc. V prípade potreby nám volajte na číslo: +421 947 924 753.

KLUB v Blue Dot COMIN

V klube vytvárame príjemné a spoločenské prostredie, kde sa ľudia z komunity môžu stretnúť, zabaviť sa a stráviť príjemný spoločný čas. Vaša bezpečnosť a pohodlie sú pre nás veľmi dôležité, aj preto sme vytvorili prostredie, ktoré podporuje inklúziu, rešpektuje rozmanitosť a poskytuje podporu, pomoc a ochranu. V klube každý deň organizujeme rôzne rozvojové aktivity.

Otváracie hodiny klubu:
Pondelok: 8:00-12:00 a 12:30-16:30
Utorok: 8:00-12:00 a 12:30-16:30
Streda: 8:00-12:00 a 12:30-16:30
Štvrtok: 8:00-12:00 a 12:30-16:30
Piatok: 8:00-12:00 a 12:30-16:30

Podrobnosti

  • Služby nie sú dostupné počas verejných sviatkov.
  • Služby sú určené pre ľudí, ktorí to potrebujú.
  • Služby poskytuje aj ženský personál.
  • Vstup je bez bariér.
  • Tieto služby sú bez poplatku.

Otváracie hodiny

Pondelok: 8:00 – 17:00
Utorok: 8:00 – 17:00
Streda: 8:00 – 17:00
Štvrtok: 8:00 – 17:00
Piatok: 8:00 – 17:00

Kontakty

Blue Dot COMIN, Cintorínska 5, Nitra Zobraziť na mape

https://ukrajina.comin.sk

+421 911 055 889
+421 947 924 753 (materiálna pomoc)

ukrajina@comin.sk

Mapa

Páčil sa Vám tento článok?

Aká informácia vám pomohla
a čo vám chýba na týchto stránkach?

Ďalšie články

Motivačný list je dôležitejší ako sa zdá. Presvedčte zamestnávateľa, prečo si vybrať práve vás.

Finančná pomoc pre zraniteľné osoby v roku 2024

Príchod na Slovensko – ako postupovať?

Žiadosť o azyl na Slovensku